Anteckningar från föräldramöte

Tack för ett trevligt föräldramöte. Det är roligt att träffa så många engagerade föräldrar. Här kommer lite info för er som inte kunde närvara samt några länkar som efterfrågades.

Mobiler lämnas in på morgonen och låses sen in i skåp. Vi är medvetna om att tiden inte hålls i matsalen och att eleverna kan uppleva detta som stressigt, vi tar därför av lektionen efter för att alla ska hinna. Detta är ingen permanent lösning utan ett sätt skapa lugn nu i början. Vi kommer att börja med engelska glosor, dessa meddelas på bloggen. Vill ni ha era barns inlogg till Google så maila mentor.

föräldramöte ht17

https://youtu.be/G3vxC6CZbQY (kort film om Gleerups digitala läromedel)

Kopia av Fotbollsschema 170522

Fotbollsråd 170522

Dunk

4B (gruppindelning)

4B (schema) Vi börjar varje dag med tyst läsning.

 

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *